January 24 Interview Schedule

Applicant Interview Time
LAST NAME FIRST NAME 9:30 10:30 12:30 1:30
Askew  Caitlin C. Shawn Dotson L1-100E Dena Howland L1-100G David  Borchelt BMS J491    
Calderon  Brenda Robert  McKenna LG-179 James  Flanegan R3-234A David Bloom R2-212    
Clements  Thomas Jeffrey Harrison R5-254 Nao Terada M-652 David Culp D5-33A Art Edison R3-226
Clifton  Rebekah Pedro  Fernandez-Funez L1-177 Charles Wood M-556 Chastity Bradford CGRC 480 David Culp D5-33A
Gant  Dawn Nao Terada M-652 David Bloom R2-212 Alberto Riva CGR 117 Yi Qiu 356 CGRC
Hamdeh Samir Tom Rowe R5-224 Jeffrey Harrison R5-254 Stephen Baker R5-234    
Jones  Jennifer Arun Srivastava CGRC-492-A Brian Harfe CGR 404 Paul Gulig R1-250 Charles Jason Frazier P2-29
Lawrimore  Joshua Sergei Zolotukhin CGR 202 Alexander Ishov CGRC 358 Glenn  Walter M-548 Matt Sarkisian L1-100F
Mahon  Brian Stephen Baker R5-234 Brian Cain R3-254 Art Edison R3-226    
Mangan  Anthony Joanna Long LG-187 Marguerite Hatch D6-33A Matt Sarkisian L1-100F    
Mar  Katrina L. Shannon Holliday D7-18 Shannon Wallet D11-15C Anthony Barbet V2-153 James  Flanegan R3-234A
Masannat  Jude Scott Tibbetts R1-291 Stephen Baker R5-234 Peggy Wallace RG-293 Kesavalu Lakshmyya D11-24
McGuiness  James Dena Howland L1-100G Jada Lewis BMS J487 Nao Terada M-652 David  Borchelt BMS J491
Mishall  Katie Jorge Giron EPI 472 David  Reisman CGRC 275 Satya Narayan B1-16 Henry Baker R2-220
Parker Alexander Marguerite Hatch D6-33A Tom Rowe R5-224 Stephanie Karst R2-293    
Polvadore  Elton Brian Harfe CGR 404 Roland Herzog CGR 203 Judy Delp M-543    
Ponn  Alison Jada Lewis BMS J487 Kevin McHugh D10-22 Alexander  Ishov CGRC 358 Alberto Riva CGR 117
Pritz  Jonathan David Culp D5-33A C. Shawn Dotson L1-100E Eric Krause P1-27 Judy Delp M-543
Rutherford  Nicola Stephanie Karst R2-293 L. Shannon Holliday D7-18 Linda Bloom R3-165 Pedro  Fernandez-Funez L1-177
Schieffer  Kathleen coy Heldermon N5-510 Paul Carney BMS J383 Lei Zhou CGR 261 Judith Johnson EPI 274
Sonzone  Carmine Richard Condit R2-208 Robert  McKenna LG-179 S. Brian Wilson J585    
Thomas  James David Bloom R2-212 Robert Burne D5-18A Clay Walker DG-48 Peggy Wallace RG-293
Vaughn  Amanda Lung-JI Chang R1-252 Tom Foster L1-118 Richard Condit R2-208 David Silverman R5-106
White  Margaret Jianrong Lu CGRC 357 Jorg Bungert CGR 403 Alfred Lewin R1-295 Hideko Kasahara M540
Zhou  Guannan Charles Jason Frazier P2-29 Judy Delp M-543 Hideko Kasahara M540 Glenn  Walter M-548
Downes  Daniel S. Paul Oh CGR 456 Richard Condit R2-208 David Silverman R5-106 Scott Tibbetts R1-291
Varma  Parvathy Jorg Bungert CGR 403 Jianrong Lu CGRC 357 Debbie Scheuer CG 020G Linda Bloom R3-165
Kwak Changsoo Yuqing Li R4-120A Jim Resnick RG-295 Todd Brusko J-583 Scott Grieshaber DG-56
Zarate Urbano  Miguel Charles Wood M-556 Peter Kima R2-215 Joanna Long LG-187 Anthony Barbet V2-153
Cravero  Karen James  Flanegan R3-234A Steve Ghivizzani M-210 Jorge Giron EPI 472 Kevin Brown GCRC 392C
Hossain  Mir Jim Resnick RG-295 coy Heldermon N5-510 Kevin Brown GCRC 392C Lei Zhou CGR 261
Perez  Barbara Eduardo Candelario-Jalil L1-100J Sylvain Doré J483 Marcelo Febo L4-100F Alfred Lewin R1-295
Sanford  Rachel David Fuller HPNP1153 Joanna Long LG-187 Marguerite Hatch D6-33A Chastity Bradford CGRC 480
Mccall  Angela Roland Herzog CGR 203 Arun Srivastava CGRC-492-A Steve Ghivizzani M-210 Michelle Gumz CG-92B